KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13431023
nr 1343 1023
Lennart Roupe
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv, vy mot Kornhamnstorg, Signerad. Olja på duk, 39x34 cm
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 19:44:35
10/8 12:06:03
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Lennart Roupe
Läs mer om Lennart Roupe